Makijaż permanentny to kuszący i wygodny zabieg dla wszystkich Pań dbających o wygląd – pozwala on uzyskać trwały makijaż, którego nie będzie trzeba codziennie poprawiać. Bywa jednak, że wraz ze zmieniającymi się kanonami urody lub chęcią wizualnej zmiany u kobiet, rośnie także potrzeba usunięcia wykonanego wcześniej makijażu permanentnego. Jak i gdzie w Toruniu można taki zabieg wykonać?
Usuwanie makijażu permanentnego w Toruniu polega na rozbiciu pigmentów znajdujących się pod skórą – trzeba więc udać się do gabinetu medycyny estetycznej i skorzystać z zabiegu wykorzystującego moc lasera.
Przyczyny usuwania makijażu permanentnego
Osoby, które miały w przeszłości wykonany makijaż permanentny, najczęściej decydują się na jego usunięcie z kilku podstawowych przyczyn:
- złego wykonania, w wyniku czego czują się źle i uważają, że ich twarz wygląda gorzej z makijażem niż bez;
- z biegiem czasu skóra wokół miejsc napigmentowanych zaczyna wiotczeć, przez co makijaż nie wygląda już tak dobrze, jak w dniu zabiegu;
- makijaż permanentny przestał być modny i osoba, która się na niego wcześniej zdecydowała, nie czuje się z nim dobrze;
- osoba z makijażem permanentnym chciałaby zmienić kolor naniesionego wcześniej pigmentu na oczy lub usta.
Metody usuwania makijażu permanentnego
Pigmenty ze skóry usuwane są najczęściej za pomocą nowoczesnych laserów w gabinetach medycyny estetycznej. Makijaż permanentny wykonywany jest na delikatnych częściach skóry twarzy i zarówno zabiegi pigmentujące, jak i te polegające na usuwaniu makijażu permanentnego, wymagają ogromnej precyzji i delikatności lekarza wykonującego zabieg. Brak umiejętności operowania wiązką lasera może skutkować powstaniem u pacjenta blizn i oparzeń.
Usuwanie makijażu permanentnego polega na rozbijaniu podskórnego barwnika za pomocą wiązki laserowej, która podgrzewa cząsteczki tuszu i doprowadza do ich rozpadu pod skórą oraz wydalenia przez organizm. Usuwanie makijażu permanentnego wymaga najczęściej kilku zabiegów, wraz z którymi pigmentacja skóry staje się coraz mniej widoczna.
Jak przebiega zabieg usuwania makijażu permanentnego?
Każdy tego typu zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, w trakcie której przeprowadzony zostaje wywiad z pacjentem oraz omówiony przebieg zabiegu wraz z okresem rekonwalescencji. Sprawdzone zostają wówczas ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
Podczas procesu usuwania makijażu permanentnego lekarz znieczula miejsce, z którego będzie usuwany barwnik, by podczas naświetlania skóry zapewnić pacjentowi maksymalny komfort. Zarówno precyzja samego urządzenia z wiązką lasera, jak i samej pracy lekarza, pozwalają uniknąć naświetlenia innych obszarów skóry. Po kilku takich zabiegach można już zobaczyć zauważalną różnicę w stopniu pigmentacji danego miejsca na skórze.
Po każdym zabiegu usuwania makijażu permanentnego należy chronić skórę kremami z wysokim filtrem ochronnym (co najmniej SPF 50) przez pół roku od wykonanego naświetlania. Należy też powstrzymać się od korzystania z solarium oraz sauny, by dać skórze czas potrzebny na spokojną regenerację.