Plazmowe usuwanie znamion w Toruniu 

Znamiona skórne mają różną charakterystykę – niektóre z nich bywają podejrzane i powinny być najpierw zbadane, a później najczęściej chirurgicznie usunięte. Jednak wiele z nich nie są zmianami barwnikowymi i mogą być niwelowane przez dermatologa czy kosmetologa bez użycia skalpela. Takie możliwości daje m.in. plazmowe usuwanie znamion w Toruniu.

Technologia umożliwiająca bezbolesne usuwanie zmian skórnych bardzo mocno się rozwinęła w ostatnich latach, stając się dostępną praktycznie dla każdego, kogo dotyczy problem. Szczególną popularnością cieszy się usuwanie znamion w Toruniu za pomocą plazmy.

Plazma to postać zjonizowanego gazu (występuje jako fizyczny stan skupienia materii), za pomocą którego odparowywane są zmiany znajdujące się na skórze pacjenta. Takie usuwanie znamion przeprowadza się w znieczuleniu – najczęściej po podskórnym podaniu lidokainy.

Na czym polega usuwanie znamion plazmą?

Plazma działa miejscowo i precyzyjnie, dzięki temu nie ma ryzyka uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Zabieg wykonywany jest w warunkach sterylnych, trwa około 30 minut, po czym pacjent może wrócić do codziennego życia, mając założony jałowy opatrunek w miejscu, gdzie była usuwana zmiana skórna. 

Każdy z pacjentów otrzymuje pełne informacje dotyczące gojenia się miejsca, na które działał strumień plazmy, oraz szczegółowe zalecenia na najbliższy czas po zabiegu.

Usuwanie znamion – jakie zmiany skórne można usunąć za pomocą plazmy?

Za pomocą plazmy można usunąć większość zmian, które wizualnie denerwują pacjentów, przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu (np. znamiona na powiekach) i są źródłem obniżonej samooceny:

  • kurzajki,
  • brodawki,
  • włókniaki,
  • prosaki,
  • kaszaki, itp.

Są to w większości zmiany niezłośliwe, które nie zagrażają naszemu zdrowiu. Usuwanie znamion , które podejrzewane są o proces nowotworowy, powinno odbywać się pod okiem chirurga.

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania zmian skórnych

Usuwanie znamion za pomocą plazmy nie jest zabiegiem inwazyjnym, w związku z tym nie ma zbyt wielu przeciwwskazań. Istnieją jedynie takie, które występują także w przypadku jakichkolwiek innych zabiegów kosmetycznych, tj.:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • choroba nowotworowa,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i antybiotyków,
  • nieuregulowane ciśnienie tętnicze,
  • cukrzyca.
CZYTAJ RÓWNIEŻ...  Czy wypełnianie ust kwasem boli?

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Miejsce po usunięciu znamienia powinno być utrzymywane w bezwzględnej czystości, aż to zupełnego zagojenia. Do dwóch tygodni po usunięciu np. brodawki lub kurzajki nie wolno danego obszaru skóry moczyć – najlepiej jest zabezpieczyć je oddychającym opatrunkiem. Na zagojonym miejscu powinien utworzyć się naturalny strupek, który samoistnie odpadnie. Następnie miejsce to powinno być chronione przez co najmniej pół roku przed promieniowaniem UV – należy więc pamiętać o używaniu kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, unikaniu solarium oraz sauny.

Usuwanie znamion za pomocą plazmy pozwala szybko i praktycznie bezboleśnie pozbyć się wstydliwych skórnych niedoskonałości i przywraca pacjentom pożądaną jakość życia.