Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna pozwalają w widoczny sposób odmłodzić skórę twarzy oraz innych części ciała. Gabinety kosmetologiczne dysponują dziś nowoczesnym sprzętem i sprawdzonymi preparatami, które w rękach zaufanego, doświadczonego lekarza i kosmetologa mogą przynieść widoczne efekty w walce z upływającym czasem.

W różnym wieku nasza skóra stawia przed nami inne wymagania i ma swoje określone potrzeby dotyczące odżywiania i codziennej pielęgnacji – w innej kondycji będzie skóra osoby tuż po trzydziestym roku życia, a w innej u osób przed sześćdziesiątką. Jednak odpowiednio dobrane zabiegi na twarz w Toruniu działają odmładzająco na skórę osób w każdym wieku. 

Zabiegi na twarz dla osób po trzydziestce

W tym wieku nasza skóra nie zawsze potrzebuje ingerencji lekarza medycyny estetycznej – czasem wystarczą odpowiednio dobrane maseczki u kosmetyczki, które działają jak dobroczynny kompres dla skóry twarzy i dekoltu – oczyszczają naskórek, odżywiają skórę, nawilżają i napinają, dając efekt jędrnej, pełnej blasku cery. 

Jeśli skóra twarzy wygląda na zmęczoną i nie była dotychczas odpowiednio pielęgnowana na co dzień, warto zdecydować się na zabiegi bazujące na peelingach mechanicznych lub chemicznych. Kuracje złuszczająco-rewitalizujące odmładzają naszą skórę, usuwają zanieczyszczony naskórek i pobudzają krążenie. Dzięki temu możemy zauważyć poprawę kolorytu skóry twarzy, zminimalizowane zaczerwienienia i np. mniejszą opuchliznę pod oczami.

Zabiegi na twarz dla osób po czterdziestce

Paniom po czterdziestym roku życia najczęściej proponuje się terapie laserowe, które działają szybko i praktycznie bezboleśnie – pomagają zregenerować naskórek i uzyskać efekt jędrniejszej, wygładzonej skóry twarzy. Zabiegi przy użyciu lasera świetnie sprawdzają się również w walce z przebarwieniami, naczynkami i drobnymi zmarszczkami mimicznymi. 

Zabiegi na twarz dla osób po pięćdziesiątce

Panie w dojrzałym wieku, które chciałyby zadbać o kondycję skóry twarzy, powinny zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej – kobiety w wieku pięćdziesięciu lat często decydują się na zabiegi mezoterapii mikroigłowej lub igłowej. Pozwalają one na dostarczenie odżywczych składników do głębokich warstw skóry, dzięki czemu można liczyć na lepsze efekty takich zabiegów niż stosowanie np. powierzchownych kremów. Po zabiegach mezoterapii skóra twarzy staje się wyraźnie napięta i mocno nawilżona, a dostarczone do niej składniki, aktywnie działają jeszcze długi czas po zabiegu. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ...  Usuwanie makijażu permanentnego w Toruniu

Kiedy najlepiej zacząć stosować zabiegi odmładzające?

Osoby, które chcą jak najdłużej zachować młody wygląd, powinny regularnie korzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Wpływają one na opóźnienie procesów starzenia się skóry, a stosowane przez kobiety na wczesnym etapie dorosłego życia sprawiają, że w wieku pięćdziesięciu czy sześćdziesięciu lat nie czują one potrzeby korzystania z inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej.