Wiele kobiet oraz mężczyzn zabiega o promienną, nieskazitelną cerę – kobiety zdecydowanie częściej sięgają po drogie kremy i korzystają z zabiegów kosmetycznych. Zwłaszcza osoby, które borykają się z trądzikiem lub widocznymi porami na skórze, powinny zainteresować się zabiegami polegającymi na dogłębnym oczyszczaniu twarzy. Na czym one polegają i na które warto się wybrać?

W walce o piękną cerę bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja – dokładny demakijaż, używanie delikatnych kosmetyków o dobrym składzie, uważanie na zbyt agresywne peelingi podrażniające skórę, tonizowanie cery do jej naturalnego pH. Czasem jednak problemy są zbyt skomplikowane i podstawowa pielęgnacja nie wystarcza lub nie poświęcamy jej zbyt wiele uwagi – wówczas doświadczony kosmetolog doradzi oczyszczanie twarzy odpowiednimi kosmetykami.

Hydrafacial – medyczne oczyszczanie twarzy

Cykliczne zabiegi pielęgnacyjne twarzy polegające na jej głębokim oczyszczeniu mają istotne znaczenie dla opóźniania procesów starzenia się skóry. Hydrafacial to zabieg usuwający martwe komórki naskórka oraz wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się na skórze twarzy, redukujący zaskórniki i widoczność rozszerzonych porów. Dzięki temu zabiegowi, skóra przygotowana zostaje do dalszej pielęgnacji, podczas której będzie lepiej wchłaniała składniki odżywcze.

Z zabiegu Hydrofacial mogą korzystać osoby w różnym wieku, zwłaszcza te, które borykają się z problemem niedotlenionej, szarej cery, nadmiernym wydzielaniem sebum, czy brakiem napięcia skóry. To również sposób na walkę z uporczywym trądzikiem czy profilaktykę przeciwtrądzikową.

Efekt Geneo – złuszczenie, odżywienie i dotlenienie skóry

Geneo to zabieg składający się z kilku etapów, które wpływają na oczyszczenie, odżywienie i odmłodzenie skóry twarzy. W pierwszej fazie pielęgnacji zewnętrzna warstwa cery zostaje złuszczona, aby głębsze partie skóry mogły lepiej wchłaniać cenne substancje odżywcze. W wyniku połączenia się stosowanego podczas terapii Geneo żelu oraz ampułki, na powierzchni skóry wytwarza się duża ilość pęcherzyków powietrza z dwutlenkiem węgla – dzięki temu do skóry dociera dotleniona krew, zwiększa się metabolizm komórkowy i przepływ krwi w naczyniach włoskowatych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ...  Czy wypełnianie ust kwasem boli?

Zabiegi Geneo można wykonać w kilku wariantach, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Wśród opcji oczyszczających najpopularniejsze to:

Geneo BALANCE – dedykowany skórze mieszanej i tłustej:

  • oczyszcza pory,
  • przywraca równowagę skórze problematycznej,
  • wygładza,
  • nadaje skórze blask.

Geneo HYDRATE – dedykowany skórze suchej i matowej:

  • głęboko nawilża,
  • poprawia elastyczność skóry,
  • nadaje blasku,
  • redukuje drobne zmarszczki.

Terapie enzymatyczne DMK

Enzymy odgrywają bardzo ważną rolę w zwalczaniu chorób skóry – początkowo było to poddawane pod wątpliwość, ze względu na dużą wielkość cząsteczek enzymów, które nie wnikają w głębokie warstwy skóry. Jednak rola enzymów jest inna – są pomocnikiem podczas przemian metabolicznych naszej skóry.

Co ważne, peelingi enzymatyczne mogą być stosowane przez kobiety w ciąży, ponieważ to naturalnie występujące cząsteczki w ciele człowieka.

Terapie enzymatyczne preparatami DMK stymulują własną aktywność enzymatyczną skóry i pomagają jej pozbyć się zanieczyszczeń. W efekcie po zabiegach można zauważyć wyraźne rozjaśnienie i poprawę kolorytu cery, zmniejszenie blizn, lepszą elastyczność skóry i wyciszone zmiany trądzikowe.

Peelingi chemiczne i maski terapeutyczne PCA Skin

Czy pielęgnacja przy użyciu profesjonalnych kosmetyków PCA Skin może stanowić alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej? W przypadku regularnego stosowania – oczywiście! Kwasy PCA mają szerokie zastosowanie i spectrum działania, a przy tym zabieg przy ich użyciu nadal jest dużym odprężeniem – kwasowe maski PCA mogą zastąpić inne inwazyjne zabiegi złuszczające i regenerujące skórę, a dedykowane są zwłaszcza osobom ze złożonymi problemami skórnymi.